reklamowymarty

Z pisania bloga można się utrzymać

Wiele osób pewnie powiedziało, by, inaczej, ale ja sama doskonale wiem, że z pisania bloga można się utrzymać. Są jednak pewne warunki, które musimy niezbędnie spełniać bez tego na pewno nie osiągniemy żadnego sukcesu.

 

http://www.freeimages.com/assets/183385/1833844893/roubles-1415498-m.jpgJa sama zaczynałam od zera. Tak naprawdę tylko systematyczne pisanie i ciekawe tematy sprawiły, że mój blog stał się bardzo popularny. Sama z początku w to nie wierzyłam, ponieważ w życiu nie liczyłam na taki sukces a przede wszystkim zaskoczyła mnie sama oglądalność jednak nie spoczęłam na laurach tylko chciałam zrobić jeszcze więcej. Pomysł z zarabianiem na blogach przyszedł jednak nieco później. Teraz, gdy minęło już kilka lat mogę powiedzieć, że jest to dochodowa branża, pod warunkiem że mamy coś ciekawego do powiedzenia na tym wszystkim opiera się popularność blogów. Jeśli nie potrafimy zachęcić odbiorcy to na pewno na takim blogu nie zarobimy w żaden sposób.

 

Jeden blog to też za mało aby mówić o utrzymaniu. Żeby zarobić realne pieniądze trzeba prowadzić kilka różnych blogów najlepiej aby każdy z nich miał inną tematykę. Nie możemy się powtarzać, ponieważ w ten sposób tylko stracimy, a nie zyskamy. W blogach bardzo ważna jest też ogólna kreatywność bez niej nie wyciągniemy zysków, ponieważ nie będzie zainteresowania naszymi tekstami. Musimy wysilić się, więc na finezję, a nie liczyć na łatwy zarobek z takim myśleniem na pewno nie osiągniemy sukcesu.